विवाहको नवौ (९)वर्षगाँठ मनाउन बुढानीलकण्ठ पुगेहमाल दम्पती

काठमाडौं । विवाहअघिसम्म अभिनेता राजेश हमाललाई एउटै प्रश्नले पछ्याइरहन्थ्यो– विवाह कहिले गर्ने, विवाह भएको पनि नौ वर्ष पुगेको छ, फेरि पनि उनलाई एउटै प्रश्नले पछ्याइरहेको छ– बेबी प्लान कहिले गर्ने, क्याजुअल भेटघाट होस् या मिडिया कुराकानी सबैतिर यतिबेला हमालले यो प्रश्नले पछ्याइरहेको छ ।

तर हमाल बेबी प्लानबारेको प्रश्नलाई लिएर कूटनीतिक उत्तर दिन्छन् या पन्छिन खोज्छन् । हमाल र मधु भट्टराईले २०७१ साल वैशाख १० गते होटल अन्नपूर्णमा विवाह गरेका थिए । उनीहरुले आफ्नै शैलीमा विवाहको नवौं वर्षगाँठ सेलिब्रेसन गर्दैछन् । उनीहरु एनिभर्सरी मनाउन बुढानीलकण्ठस्थित जापानी रेस्टुरेन्ट देक्काइदो अनसेनमा पुगेका छन् ।

हमाल दम्पती एनिभर्सरी सेलिब्रेसनका लागि केही सहयोगीसहित बुधबार बेलुकादेखि नै त्यहाँ रहेको निकट स्रोतले जानकारी दियो । ‘केही सहयोगी र होटलका स्टाफसहित उनीहरुले एनिभर्सरी सेलिब्रेसन गरिरहेका छन्,’ स्रोतले भन्यो । अघिल्ला एनिभर्सरी मनाउन हमाल मधुलाई लिएर पोखरा जाने गर्थे ।

केही समयअघि अनलाइनखबरसँग कुरा गर्दै हमालले बेबी प्लानबारे मधु र आफूले सोच्न थालेको बताएका थिए । हमालले भने, ‘बच्चालाई एडप्ट गर्ने तयारीमा त छैनौं । बायोलजिकल्ली नभएर गर्‍या होइन, बायोजिकल्ली हामीलाई केही गुनासो छैन । सायद अर्को उपाय अपनाएर पनि सन्तान जन्माउनुपर्छ कि भन्ने पनि छ । तर अब सन्तान नजन्माउने कि भन्ने सोचबाट सन्तान जन्माउनुपर्छ भन्नेमा चाहिं अगाडि बढ्यौं ।’

बच्चा नहुनुु पनि वैवाहिक योजनाअनुसार नै रहेको उनले बताए । ‘बालबच्चा नहुनु पनि हाम्रो प्लानिङ अन्तर्गत नै पर्छ । यो अनौठो सुनिन्छ, तर नितान्त व्यक्तिगत कुरा हो । सामान्य व्यक्तिले सुन्दा चाहिं यो मान्छेले के गरिराख्या होला भन्ने पर्ला । ढिलो बिहे गर्‍यो, बिहे गरेको धेरै वर्ष भइसक्यो । अहिले पनि प्लानिङमै छु भन्छ । यो चाहिं नितान्त हामीमा मात्र लागू हुने कुरा बन्यो ।

स्रोतका अनुसार हमाललाई बेबी प्लान गर्न परिवार र आफन्तले दबाब दिइरहेका छन् भने फ्यानले सामाजिक सञ्जालबाटै उत्तराधिकारी दिनुपर्ने भन्दै कमेन्ट गरेका छन् ।